1
/
of
1
Boeing 777-300ER Turkish Airlines Desktop Display Model - 1/200 Scale Herpa 613057
Boeing 777-300ER Turkish Airlines Desktop Display Model - 1/200 Scale Herpa 613057
Regular price
R 865.00
Regular price
Sale price
R 865.00
Taxes included.
PLEASE NOTE - DELIVERY TIME UP TO 3 WEEKS AS THIS MODEL IS DELIVERED FROM EUROPE
TC-LJK "Izmir"
Originally designed for inflight sales, the plastic push-fit models of the Herpa Snap-Fit series shine with an attractive finish and a great value for the money. Snap-Fit models are available in the scales 1/100, 1/200 to 1/250, include an elegant display stand, and can be assembled in no time without a drop of glue.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Turkish Airlines |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 777 |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 364 x 48 x 193 mm |
| Wingspan | 324 mm |
| Weight | 265 g |
Share
