1
/
of
1
Airbus A320neo Lufthansa Desktop Display Model - 1/200 Scale Herpa 613880
Airbus A320neo Lufthansa Desktop Display Model - 1/200 Scale Herpa 613880
Regular price
R 725.00
Regular price
Sale price
R 725.00
Taxes included.
PLEASE NOTE - DELIVERY TIME UP TO 3 WEEKS AS THIS MODEL IS DELIVERED FROM EUROPE
With this D-AINY registered Airbus A320neo, Lufthansa connects destinations throughout Europe with a very special aircraft. In addition to the “Lovehansa” titles painted in the colors of the rainbow, passengers see rainbow-colored hearts on the sharklets when looking out the window. With the "Lovehansa" special livery, the company is sending another clearly visible signal for openness, diversity and understanding. The A320neo, named after the city of Lingen in the German state of Lower Saxony, will also be available in the 1/500 scale (item no. 537155) and as a highly-detailed 1/200 scale model (item no. 572743).
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Lufthansa |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | A320 |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 250 x 36 x 144 mm |
| Wingspan | 179 mm |
| Weight | 140 g |
| Aircraft Registration | D-AINY Lingen |
Share
